Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Temat dnia

Źródło: Helion

Jak rekrutować i motywować sprzedawców?2 listopada na polskim rynku wydawniczym ukazała się książka „Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży" autorstwa Roberta Grzybka - konsultanta, trenera i coacha. Obszerna część publikacji poświęcona została kwestiom rekrutacji i selekcji skutecznych sprzedawców a także sposobom ich motywowania oraz zarządzania zespołami sprzedażowymi.

Autor książki podkreśla wagę skutecznej selekcji sprzedawców, analizuje ograniczenia i bariery na drodze w ich sprawnej rekrutacji a także najczęściej popełniane błędy rekruterów. Przedstawia etapy i metody skutecznej rekrutacji, umiejętności niezbędne podczas rekrutowania kandydatów na stanowiska sprzedażowe. Pisze między innymi o tym, jak powinna wyglądać rozmowa kwalifikacyjna, jakie pytania podczas spotkania z kandydatem powinny się pojawić. Podpowiada jak zadawać właściwe pytania, również podczas rekrutacji kandydatów - przedstawicieli generacji Y, aby zwiększyć efektywność rozmów rekrutacyjnych.

Obszerna część publikacji poświęcona została tematowi rozwoju kompetencji oraz oceny personelu sprzedaży. Jako doświadczony coach i trener, a także powołując się na liczne doświadczenia między innymi z pracy w dziale sprzedaży Procter & Gamble, autor w przejrzysty sposób prezentuje metody diagnozy potrzeb rozwojowych, metody szkoleniowe, możliwe działania i narzędzia. Przedstawia systemy kontroli w sprzedaży, opisuje proces oceny, prezentuje źródła danych do oceny sprzedawców oraz kompetencje niezbędne w ocenie pracowników sprzedaży.  

Autor książki „Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży" jest partnerem oraz współzałożycielem GM Solutions - firmy specjalizującej się w rozwijaniu kompetencji organizacyjnych i indywidualnych w zakresie przywództwa oraz sprzedaży. Doświadczenia w zarządzaniu sprzedażą i marketingiem zdobywał m.in. w Procter & Gamble oraz Telekomunikacji Polskiej. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się doradztwem, szkoleniami i coachingiem. W tym czasie miał okazję współpracować z setką czołowych firm w Polsce. Należy do grona wykładowców American Management Association. Jest członkiem Global Sales Science Institute - międzynarodowej organizacji zrzeszającej badaczy oraz praktyków zarządzania sprzedażą. Od kilku lat wykłada zagadnienia związane ze sprzedażą i zarządzaniem w szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz na Akademii Leona Koźmińskiego.

--

Książka „Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży" Roberta Grzybka wydana została w druku tradycyjnym i w wersji elektronicznej - ebook w trzech najpopularniejszych formatach PDF, mobi i epub.

Cena egzemplarza to 99 PLN.

Wydawnictwo: Helion


www.gms.edu.pl/ksiazka

Polecamy

Śniadanie Liderów Sprzedaży

Najświeższe newsy w każdą środę w Twojej skrzynce za darmo!

 

Podziel się swoją opinią