Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Temat dnia

Źródło: Fotolia

Po co firmom liderzy?Coraz więcej firm szuka do swoich organizacji pracowników ze zdolnościami przywódczymi. Dlaczego stali się tak istotni w organizacjach? 

Według badań, mimo sporej podaży pracowników, firmom coraz trudniej jest znaleźć osoby z określonym zestawem kompetencji, które umożliwiają skuteczne zarządzenie zespołem. Coraz większe znaczenie zaczyna mieć przywództwo, jako kluczowa umiejętność dla sprawnego funkcjonowania firmy. Już w 2014 roku firma Deloitte, w swoim raporcie ,,Trendy HR 2014" podała przywództwo jako jeden z priorytetów firm. Według ekspertów z GoldenLine.pl trend ten jest mocno zauważalny obecnie. Dlaczego liderzy stali się tak ważni i jakie role pełnią?

1. Dostarczają

Rolą liderów jest przekazywanie wizji firmy wszystkim pracownikom, dawanie poczucia sensu tego, co robi każda jednostka, jak jej praca wpływa na wspólny cel. Zwiększa to poczucie satysfakcji i wpływa na efektywność pracowników. Poprzez dostarczanie wizji, lider dba o realizację najważniejszych założeń strategii firmy.

2. Motywują

Dzięki swoim predyspozycjom, charyzmie połączonej z nabyta wiedzą, liderzy potrafią motywować innych do osiągania celów i większego zaangażowania.

3. Kreują

Liderzy odpowiadają za określanie zasad panujących w firmie. Swoją pracą i podejściem, kształtują zbiór zasad i kulturę organizacji, do naśladowania przez innych.

4. Realizują

Są częścią zespołu, a z drugiej strony pierwszym ogniwem kontaktu z kadrą wyższego szczebla. Wspierają pracowników, okazują zainteresowanie i uznanie dla pracy innych, dostarczają informacji zwrotnych, dzięki czemu pomagają w realizacji wyznaczonych celów.

5. Reprezentują

Liderzy zapewniają przepływ informacji z klientami, konkurencją i powiązanymi organizacjami. Są więc łącznikami pomiędzy światem zewnętrznym a członkami zespołu. Często także, szczególnie w małych firmach, wizerunek lidera decyduje o postrzeganiu całej organizacji. 

O przywództwie od największych

O zagadnieniach związanych z przywództwem w organizacjach oraz rolą liderów w kontekście kierowania ludźmi, będzie można już wkrótce dowiedzieć się także od największych autorytetów w tej dziedzinie, w trakcie wystąpień merytorycznych i panelu dyskusyjnego. Na bezpłatnej konferencji, organizowanej przez GoldenLine.pl, znany trener, coach i mówca Daniel Lewis z firmy Bright Leadership, który współpracował z takimi markami jak Nestlé, General Motors, SABMiller czy Heineken oraz eksperci z Microsoft, Poczty Polskiej, Enel-Med, GoldenLine.pl, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Konferencja odbędzie się 9 czerwca br. w godzinach 8:30 - 13:00, w Centrum Konferencyjnym Legii Sky Box w Warszawie. Program przewiduje dodatkowo networking oraz zwiedzanie stadionu Legii Warszawa.


Press release

Polecamy

Śniadanie Liderów Sprzedaży

Najświeższe newsy w każdą środę w Twojej skrzynce za darmo!

 

Podziel się swoją opinią