Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Narzędzia / IT

Marketing Prawo
Źródło: www.sxc.hu

Trendy w projektowaniu stron w 2014 roku 

Najważniejsze tendencje projektowania stron internetowych w 2014 roku, których powinien trzymać się każdy webmsater tworzący nowoczesne witryny www.

 

Minimalizm

Bardzo popularny termin wśród web developerów w ciągu ostatnich 2 lat. Kierunek jest oparty na prostocie elementów i funkcjonalności . Mała ilość kolorów, proste kształty, minimalna liczba zdjęć, to element, które wyróżniają ten sposób projektowania stron internetowych. Pomijając kwestie estetyczne (tutaj kwestia gustu), takie podejście napewno odciąża serwer, co przy dużej liczbie odwiedzin, może być zbawienne w kwestii wykorzystania przypisanego do hostingu transferu.

Responsywny layout

Nie można już od niego uciec! Gdy wielu programistów zaczynało naukę technologii potrzebnych do stworzenia responsywnych witryn, wielu innych nie miało o niej pojęcia. Mimo, iż coraz więcej osób przegląda internet na urządzeniach mobilnych, to wciąż wiele witryn nie jest przygotowanych, aby poprawnie wyświetlać treści na tych urządzeniach. Warto zainwestować w stworzenie responsywnej wersji serwisu, lub stworzyć bardziej skomplikowaną aplikacje dedykowaną przeznaczoną na różne platformy mobilne.

Stałe menu

Nawiązując do wcześniejszego akapitu, w dobie stron przeglądanych na urządzeniach mobilnych, stałe menu górne to coraz częstszy zabieg stosowany przez web developerów. Po pierwsze bardzo ułatwia przechodzenie między stronami witryny, gdy przewijamy jej treść używając urządzenia z mniejszą rozdzielczością, a po drugie czyż nie wygląda to fajnie ?

CSS3

Technologia ta została już dokładnie omówiona przez cały świat, teraz czas na jej powszechne użycie. Przy pomocy nowej wersji arkuszy stylów, projektanci stron internetowych mogą uzyskać efekty, które wcześniej wymagały użycia technologii javascript. Cała mnogość nowych możliwości w porównaniu do wersji drugiej, usprawnia znacząco proces tworzenia strony.

 


Michał Zakrzewski, http://michalzakrzewski.com/

Artelis.pl, 52f1e6d4-6260-4d7b-a4ab-2dbb5bef4303

Polecamy

Śniadanie Liderów Sprzedaży

Najświeższe newsy w każdą środę w Twojej skrzynce za darmo!

 

Podziel się swoją opinią