Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Czy wiesz, że...

« Powrót

9 rzeczy, których nie powinieneś mówić odchodząc z pracy


Zwykle przychodzi taki moment, że postanawiamy odejść z obecnej pracy i spróbować swoich sił gdzie indziej. - Pamiętaj, nigdy nie wiemy w jakiej sytuacji będziemy za parę lat, nie warto więc palić za sobą mostów - radzi Michał Środa z GoWork.pl. Czasem jednak emocje biorą górę, a wypowiedziane słowa trudno cofnąć. Oto 9 zdań, których nigdy nie powinieneś wymawiać, kiedy rezygnujesz z pracy.

1. Odchodzę. Dzisiaj!

Nigdy nie stawiaj sprawy na ostrzu noża, blokując możliwość zorganizowania zastępstwa na czas. Ty także nie chciałbyś być zwolniony z dnia na dzień.

O ile ustalenia z nowym pracodawcą na to pozwalają, zarezerwować sobie przynajmniej minimum czasu, który pozwoli na zamknięcie niedokończonych spraw i przekazanie swoich obowiązków wybranej osobie. - Informując pracodawcę o tym, że odchodzisz, ustal też kiedy i w jaki sposób twoi dotychczasowi koledzy z pracy zostaną poinformowani o twojej decyzji. Pozwoli to uniknąć plotek i niedopowiedzeń - mówi Michał Środa.

2. To najgorsza firma w jakiej kiedykolwiek pracowałem

Do tej pory. - Nowej pracy zwykle towarzyszy wyobrażenie, że stanie się urzeczywistnieniem naszych zawodowych marzeń, co jednak jeżeli się rozczarujemy? Dobrze jest mieć gdzie wrócić - wyjaśnia przedstawiciel GoWork.pl

3. Nie macie pojęcia o tym, jak zarządzać ludźmi

Obrażając wszystkich dookoła daleko nie zajdziesz. Pamiętaj, że zarządzanie ludźmi opiera się na kooperacji pracodawca - pracownik. Wymaga więc właściwego podejścia obu stron.

Możesz powiedzieć: Pomimo, że oboje się staraliśmy, nasze wzajemne relacje nie są takie, jakie być  powinny.

4. Wszyscy są niezadowoleni z pracy tutaj

Nawet jeżeli to prawda, powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że ty odejdziesz, a twoi koledzy poniosą konsekwencje twoich słów.

5. Za mało mi płaciliście

Nie sprowadzaj sprawy tylko do pieniędzy. Jeżeli do twojego przyszłego szefa dojdzie informacja, że stanowią one dla Ciebie jedyny priorytet, twoje notowania spadną. 

Zastanów się co możesz zyskać poprzez takie oświadczenie, a dokładniej, ile możesz stracić. Jeżeli musisz, wspomnij, że praca, którą dostałeś wiąże się także z wyższym wynagrodzeniem, ale na tym poprzestań.

6. „Oni nic nie robią" czyli skarżenie i narzekanie na kolegów

Trzeba było mieć odwagę, by zrobić to wcześniej. Nawet jeżeli ktoś uprzykrzał Ci dotychczasową pracę, ten problem właśnie przestaje Cię dotyczyć.

Po prostu nie wylewaj żali, bo zaprezentujesz się jako osoba o słabym charakterze. Skup się na sobie. 

7. „Tutaj się tylko nudziłem"

Nigdy tak nie mów, chyba, że chcesz zostać zapamiętany, jako osoba która nie potrafi wykazać się inicjatywą i brak jej motywacji. Przenoszenie winy w tej kategorii na szefa i kolegów z pracy tylko Cię pogrąży.

- Zamiast narzekań, podziękuj za możliwość zdobycia cennego doświadczenia - mówi Michał Środa.

8. Praca tutaj nic mi nie dała

Oto fakty - otrzymywałeś za nią wynagrodzenie!

9. Nie mogłem Cię złapać, dlatego piszę maila

Zdobądź się na ten wysiłek i spotkaj się z osobą, na której ręce chcesz złożyć rezygnację. Coś tak ważnego nie powinno odbywać się bezosobowo, chyba, że naprawdę nie ma innej opcji.

Zdaniem specjalisty GoWork.pl, możesz wysłać grzecznościowa informację zawierającą list z rezygnacją, ale już po bezpośrednim spotkaniu.

 


press release

Polecamy

Śniadanie Liderów Sprzedaży

Najświeższe newsy w każdą środę w Twojej skrzynce za darmo!

 

Podziel się swoją opinią