Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Czy wiesz, że...

« Powrót

W których zawodach kobiety zarabiają więcej?


Powszechnie wiadomo, że zarobki kobiet są znacznie niższe niż zarobki mężczyzn. Potwierdzają to statystyki unijne, według których kobiety zatrudnione w Polsce otrzymują stawkę godzinową brutto niższą od stawki mężczyzn o blisko 6,4%. 

Istnieją jednak profesje, gdzie płeć piękna zarabia nawet kilka procent więcej niż mężczyźni. Największe różnice dotyczą takich zawodów jak: steward, konduktor, przewodnik, fryzjer czy kosmetyczka. Dysproporcje sięgają w tym przypadku blisko 10% na korzyść kobiet. Przykładowo stewardessy, konduktorki i przewodniczki otrzymywały w 2012 roku co miesiąc 2 144 PLN brutto, czyli średnio o ponad 380 PLN więcej niż ich koledzy. 

Podobnie wyglądała sytuacja w przypadku nauczycieli, gdzie w zależności od poziomu kształcenia, zarobki kobiet były wyższe o 3-7% od zarobków mężczyzn. Nauczycielki szkół podstawowych otrzymywały o ponad 300 PLN więcej niż mężczyźni wykonujący ten sam zawód.

Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi

Maria Jodłowska
Sedlak & Sedlak

 


wynagrodzenia.pl

Polecamy

Śniadanie Liderów Sprzedaży

Najświeższe newsy w każdą środę w Twojej skrzynce za darmo!

 

Podziel się swoją opinią