Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Czy wiesz, że...

« Powrót

Szef może czytać SMS-y podwładnych


 

Francuski Sąd Najwyższy uznał, że pracodawca ma prawo do czytania wiadomości SMS wysyłanych przez pracowników z firmowych telefonów.

W opinii sądu wiadomości tekstowe, które zostały otrzymane lub wysłane z telefonu służbowego z założenia są związane z pracą, dlatego pracodawca powinien moc się z nimi zapoznać. Zgodnie z orzeczeniem szefowie mają prawo wglądu do wiadomości w służbowym telefonie w obecności pracownika, pod warunkiem, że wiadomości nie są wyraźnie oznaczone jako osobiste. Wcześniej podobną decyzję sąd podjął w sprawie korzystania z firmowych komputerów i e-maili wysyłanych ze służbowych kont.

Francuscy pracownicy muszą uważać, by nie napisać w SMS-ie nic, co mogłoby zaszkodzić ich pozycji w firmie. Lepiej powstrzymać się przed wyrażaniem opinii o przełożonych, komentowaniem sposobu działania firmy oraz dzieleniem się informacjami, które mogą zostać uznane za poufne. Prawnik Jean-Philippe Duhamel radzi pracownikom, by uważali na treść wiadomości wysyłanych ze służbowych telefonów i wyraźnie oznaczali, które z nich mają charakter prywatny. Jego zdaniem wystarczy dodać na początku SMS-a np. słowo "osobista".

 


Na podstawie: thelocal.fr

Polecamy

Śniadanie Liderów Sprzedaży

Najświeższe newsy w każdą środę w Twojej skrzynce za darmo!

 

Podziel się swoją opinią