Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Czy wiesz, że...

« Powrót

Kłamstwa na temat pracy


Prawie co czwarty Brytyjczyk, opowiadając innym o swojej pracy, czasem mija się z prawdą. Najczęściej zmyślonym zawodem chwalą się młodzi ludzie.

W badaniu przeprowadzonym przez firmę Solopress, dostawcę usług poligraficznych, wzięło udział 2000 osób. Do okłamywania innych na temat swojej pracy przyznaje się 25% badanych mężczyzn i 20% kobiet. Z badania wynika, że skłonność do ukrywania prawdziwego zawodu maleje wraz z wiekiem. Fantazjowanie na ten temat zdarza się aż 28% badanych w wieku 18-34 lat i tylko 9% osób w wieku powyżej 55 lat.

Respondentów poproszono również o wskazanie wymarzonej profesji. Co ważne, badanym nie przedstawiono opcji do wyboru, każdy musiał wpisać w polu tekstowym tylko jeden zawód. Jak się okazało, najbardziej pożądanym zajęciem jest latanie - zawód pilota wybrało aż 100 badanych. 81 osób chciałoby być piłkarzami, a kolejne 75 marzyło o pracy pisarza, dziennikarza lub redaktora. Inne często wymieniane profesje to: lekarz, właściciel firmy, nauczyciel, aktor, weterynarz oraz astronauta. Najbardziej kreatywni respondenci chcieli pracować jako testerzy łóżek albo degustatorzy piwa i czekolady.

 


press release

Polecamy

Śniadanie Liderów Sprzedaży

Najświeższe newsy w każdą środę w Twojej skrzynce za darmo!

 

Podziel się swoją opinią