Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Czy wiesz, że...

« Powrót

Przemęczeni pracownicy popełniają błędy


Zmęczenie to główna przyczyna rozproszenia i obniżonej wydajności amerykańskich pracowników.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Red Bulla i Glassdoor, prawie połowa (48%) pracujących Amerykanów twierdzi, że to zmęczenie najbardziej przeszkadza im w skupieniu się na obowiązkach. Zmęczenie było częściej wskazywaną przyczyną rozproszenia niż social media (19%) i kontakty z współpracownikami (35%).

66% uczestników badania przyznaje, że zdarzyło im się popełnić błędy z powodu przemęczenia. Konsekwencje takiego stanu bywają znacznie poważniejsze niż literówki czy chodzenie po biurze w dwóch różnych butach. Co czwartemu badanemu zdarzyło się pomylić nazwisko lub adres mailowy współpracownika albo klienta, co piąty zapomniał o ważnym spotkaniu, a 16% nie dopilnowało ważnego terminu. Standardem jest też zapominanie o przedmiotach potrzebnych do wykonywania pracy - doświadczyło tego aż 41% respondentów.

Aż 93% pracowników stara się walczyć ze spadkiem energii, wykorzystując do tego m.in. kawę, napoje energetyczne, przekąski. W opinii badanych najlepsze sposoby na pobudzenie  kofeina (66%),  spacer (39%) i słuchanie muzyki (37%).

 


Na podstawie: hr.blr.com

Polecamy

Śniadanie Liderów Sprzedaży

Najświeższe newsy w każdą środę w Twojej skrzynce za darmo!

 

Podziel się swoją opinią