Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Czy wiesz, że...

« Powrót

Pracoholizm grozi chorobą alkoholową


Badania fińskich naukowców sugerują, że ludzie, którzy zostają w pracy po godzinach, piją więcej alkoholu. 

Finnish Inistitute of Occupational Health w Helsinkach zbadał zależność między liczbą godzin spędzanych w pracy a deklarowaną ilością spożywanego alkoholu. W badaniu uczestniczyło ponad 330 tys. osób z różnych krajów. Jak się okazało, osoby, którym zdarza się zostawać po godzinach, częściej przekraczają granice bezpiecznego picia (dla mężczyzn jest to 21 jednostek alkoholowych w tygodniu, a dla kobiet - 14 jednostek).

Z badań fińskich naukowców wynika, że osoby, które pracują dłużej niż standardowe 40 godzin tygodniowo, są o 11% bardziej narażeni na chorobę alkoholową niż pracownicy, którzy wychodzą z firmy o czasie. W przypadku osób, które spędzają w pracy 49-54 godzin tygodniowo, ryzyko spożywania alkoholu w ilościach uznawanych za niebezpieczne jest o 13% większe. Zdaniem autorów badania związek między wydłużonym czasem pracy a nadmiernym piciem alkoholu występuje niezależnie od miejsca, płci i sytuacji społecznej badanych.

 


Na podstawie: youthhealthmag.com

Polecamy

Śniadanie Liderów Sprzedaży

Najświeższe newsy w każdą środę w Twojej skrzynce za darmo!

 

Podziel się swoją opinią