Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Negocjacje / Artykuły

12

Negocjacje z trudnym klientem

Mapa drogowa to takie „punkty" w negocjacjach, których przekroczyć nie możesz. Wyznaczysz je przewidując symulację kosztów i zysków. Te wyliczenia musisz przedstawić kontrahentowi i rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać...
25.02.2015

Jak odnieść sukces w negocjacjach?

Negocjacje to nieodłączny element prowadzenia biznesu – niezależnie czy mówimy o jednoosobowym przedsiębiorstwie czy wielkiej, międzynarodowej korporacji.
24.11.2014

Co zrobić kiedy klient mówi nie?

„Panie Marku, dziękujemy za interesującą ofertę, ale niestety nie skorzystamy". Czy powinieneś w tym momencie podziękować i zrezygnować z dalszych starań o względy klienta?
04.06.2014
Wyzwanie

Technika negocjacyjna: dobry i zły policjant

Tę taktykę zna prawie każdy kto oglądał jakikolwiek film policyjny. Nazwa ta wzięła się od metody policyjnych przesłuchań.
05.05.2014

Przykazania skutecznego managera

Jak pokazuje praktyka w wielu firmach, o pozornie nowoczesnej strukturze kadrowej, spotyka się managerów, którzy słabo sobie radzą stricte w kwestii relacji z podwładnymi.
24.03.2014

Jak przekonać klienta do zakupu, jeśli obie konkurujące ze sobą oferty są w tej samej cenie?

Jak przekonać klienta, że moja oferta za X złotych jest lepsza od analogicznej oferty konkurencji, która również proponuje X złotych?
27.11.2013

Komunikacja proaktywna z klientem - zwiększa sprzedaż firm, ale często jest źle wykorzystywana

Chociaż komunikacja proaktywna z klientem zwiększa sprzedaż firmy i w założeniu przynosi pozytywne efekty wizerunkowe, wiele polskich przedsiębiorstw nie potrafi prawidłowo korzystać z tego narzędzia - wynika z badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych.
24.06.2013
Rzutki

Negocjacje nie takie straszne

Każdy z nas jest urodzonym negocjatorem. Już od wczesnego dzieciństwa potrafimy walczyć o swoje, stawiać twarde warunki i nikomu nie odpuszczać.
14.05.2013
Okrągły stół

Negocjacje techniki - mamy do wyboru dwa warianty…

Do negocjacji nie powinno się podchodzić spontanicznie. Każdy, kto poważnie rozważa udział w „grze" negocjacyjnej przed przystąpieniem do niej powinien się dobrze przygotować.
27.03.2013

Trudna sztuka negocjacji

Negocjacje to jedna z najważniejszych umiejętności skutecznego managera sprzedaży. Kim jest zatem dobry negocjator? Dobry negocjator to człowiek, który potrafi korzystnie zaprezentować siebie i swoją ofertę.
31.10.2012
Businessman

Techniki negocjacyjne – dziubanie, skubanie, kapanie, itp.

Nazwa tej techniki brzmi całkiem „swojsko”. Mamy z nią do czynienia w sytuacji, gdy już prawie zamykamy transakcję z klientem, gdy już pawie podpis dzieli nas od jej zamknięcia. Gdy klient myśli podobnie, jak my, że to już „fajrant”, tymczasem my zaczynamy go „skubać”!!!
04.06.2012

Jak sprzedawać w kryzysie?

Wszyscy dookoła mówią o „kryzysie”. W telewizji, radio, prasie i internecie, wszędzie „tego” pełno… Ja również „uległem tej presji”. Na „kryzysie” się nie znam, więc tu specjalnie nie pomogę, ale o tym jak sprzedawać w kryzysie i owszem :) .
27.12.2011

Jak dobrze przedstawiać swoje argumenty?

Problem dobrze przedstawiony to problem w połowie rozwiązany. Z tym teoretycznym twierdzeniem zgodzi się chyba każdy, rzecz jednak w tym aby wiedzieć jak w praktyczny sposób dobrze przedstawić problem w czasie rozmowy handlowej, negocjacji...
09.11.2011

Jak skutecznie negocjować?

Negocjujemy codziennie. W sklepie, w pracy, na ulicy i w domu. Co robić, żeby negocjacje zakończyły się sukcesem? Co robić, żeby negocjacje zakończyły się sukcesem? Oto kilka praktycznych rad, których wdrożenie w życie pozwoli Wam lepiej, skuteczniej negocjować.
13.07.2011
Karta biznesowa

Negocjacje handlowe cz. 6 – Negocjacje problemowe czy problemy w negocjacjach?

Konsekwentnie, w kolejnym artykule z serii będę trzymał się obszarów, w których mam osobiste doświadczenia, a unikał np. specyfiki negocjacji między prawnikami czy między politykami.
12.05.2011

Kondycja negocjacyjna, czyli od czego zależy nasz sukces w negocjacjach?

Specjaliści twierdzą, że negocjacje mamy we krwi. Jeśli istnieje ziarno prawdy w tych słowach, to co one dla nas konkretnie oznaczają?
22.02.2011
Ludzie

Trudna sztuka negocjacji

Negocjacje to jedna z najważniejszych umiejętności skutecznego managera. Kim jest zatem dobry negocjator?
14.02.2011

Komunikacja negocjacyjna

Sytuacje o charakterze negocjacyjnym przeprowadzamy w każdym momencie życia, gdy spotykamy się z problemami wymagającymi od nas merytorycznego przygotowania i umiejętności sprawnego przekazywania informacji.
31.01.2011

Gry symulacyjne są jak sparing przed finałowym meczem

Pierwsze gry symulacyjne powstały w Chinach, ok. 3000 lat. p.n.e., w Indiach- ok. 2000 lat. p.n.e. W trzynastym wieku gry symulacyjne były już wykorzystywane przez Templariuszy jako narzędzie doskonalenia umiejętności strategicznych...
25.11.2010

Manipulacja w negocjacjach

Negocjacje to proces dochodzenia do porozumienia. Można do niego dochodzić na kilka sposób...
02.11.2010

Negocjacje 1001 nocy

Pierre Bourdieu pisał, że warunkiem rewolucyjnego projektu, jest umiejętność kontrolowania teraźniejszości.
16.09.2010
Pieniądze

Walcz o swoje: czas na podwyżkę!?

Podczas kryzysu na wielu z nas spadły dodatkowe obowiązki, które już na stałe wpisały się w zakres naszego stanowiska. Dziś, kiedy firmy zaczynają odczuwać poprawę sytuacji ekonomicznej, może się wydawać, że to dobry moment, by upomnieć się o podwyżkę.
26.07.2010
Transakcja

Negocjacje w biznesie. Manipulacja miejscem i czasem

W sytuacji, kiedy w pomieszczeniu dominuje ściana z oknami to naszych oponentów usadawiamy naprzeciwko okna - dajemy im lepszy widok - widok na okna.
06.05.2010

Negocjacje handlowe cz. 5 - Odmienne stany świadomości, czyli dylematy negocjatora

Dla jednych to może zabrzmi odważnie, dla innych to może być truizm: negocjator to człowiek, a także kupiec. Negocjator, nawet jeśli w sytuacjach zawodowych zachowuje się profesjonalnie i niczym robot sprawnie żongluje argumentami czy zmiennymi negocjacyjnymi, posiada rozmaite potrzeby.
21.01.2010

Negocjacje handlowe cz. 4 – Siła w negocjacjach – gra pozorów, czy obiektywna rzeczywistość

Percepcja wpływa na przekonania, a one są o tyle ważne, że kształtują nasze zachowanie.
18.11.2009
12