Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Strefa sprzedawcy

Źródło: www.sxc.hu

Mail z podziękowaniem za współpracę – jak odejść z klasą?W ciągu miesięcy i lat, które spędzasz w firmie, nawiązujesz i budujesz silne relacje z kolegami, szefami i z klientami, słuchając ich sugestii, uwag, opinii, potrzeb i zapewniając tym ostatnim profesjonalną obsługę.

Jeśli opuszczasz firmę w skutek niezależny od Ciebie, zmieniasz stanowisko lub miejsce pracy, ważne jest, aby poinformować wszystkich, w tym klientów, że nie będzie się już im dalej służyć. Dlatego napisanie maila pożegnalnego z podziękowaniami za współpracę jest częścią dobrej etyki pracy.

Mail z podziękowaniem za współpracę jest dość łatwy do napisania. Trzeba jednak pamiętać, że budowanie dobrych relacji, jest nie tylko ważne dla biznesu, jest także odskocznią do udanej i owocnej kariery.

A oto przykłady/ próbki listów z podziękowaniami za współpracę.

Mail z podziękowaniem za współpracę do klientów

„Niedługo odchodzę z pracy i chciałabym wysłać maila do klientów dziękując im za współpracę oraz informując, kto przejmie moje obowiązki. […] Jakoś nie mogę nic sensownego stworzyć.”

Pamiętaj, że celem listu/maila pożegnalnego, jest poinformowanie klienta o:

  • dacie, dniu, w którym kończy się Twoja współpraca.
  • wszelkich zmianach w danych kontaktowych, w przypadku, gdy klient musi się z Tobą skontaktować,
  • oraz podanie nazwy i numeru kontaktowego do osoby, która będzie od tej pory zajmowała się klientem.

Przykład maila:

„Dzień Dobry,

Chciałbym uprzejmie poinformować o zakończeniu swojej współpracy z firmą […]. Ostatnim dniem mojej pracy jest  [...]

Jednocześnie dziękuję Państwu za dotychczasową współpracę, znakomite relacje biznesowe, a przede wszystkim za okazaną życzliwość i przyjazną atmosferę naszych kontaktów zawodowych.

Mam też nadzieję na jej kontynuowanie w nowych realiach.
We wszystkich sprawach proszę o kontakt z […] tel.: […] , e-mail: […]

Pozdrawiam serdecznie:

[Imię i nazwisko]”

Mail z podziękowaniem za współpracę do współpracowników

„W przyszłym tygodniu żegnam się z firmą, w której pracuję i chciałbym oczywiście wysłać osobom, z którymi współpracowałem maila z informacją o moim odejściu i podziękowaniem za miłą współpracę. Niestety ułożenie jego dokładnej treści idzie mi jakoś pod górkę.”

Przykłady maila:

„Drodzy koledzy,

Dzisiejszy dzień jest moim ostatnim dniem pracy w […], dlatego chciałbym podziękować wszystkim za współpracę, za okazaną życzliwość i pomoc kiedy jej potrzebowałem.

Są wśród Was osoby, o których mogę powiedzieć, że są i mam nadzieję nadal będą dla mnie kimś więcej niż tylko współpracownikami. Jednocześnie życzę wszystkim powodzenia oraz wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

Pozostawiam do siebie kontakt prywatny:

[...]

Pozdrawiam:

[Imię i nazwisko]”

„Drodzy koledzy,

Nadszedł czas aby się rozstać, ponieważ to ostatni dzień mojej pracy. To był naprawdę piękny czas kiedy miałem możliwość pracy z wami wszystkimi. Dziękuję bardzo za pomoc i wsparcie! Będzie mi Was naprawdę bardzo brakowało!”

„Dziękuję przyjaciołom i kolegom za wasze wsparcie, doradztwo i współpracę przez te wszystkie lata spędzone razem w […] I chociaż fizycznie odchodzę, zawsze pozostaniecie w moim sercu. Życzę Wam wszystkiego najlepszego!”

„Drodzy koledzy,

Korzystam z okazji i przesyłam Wam podziękowania za dotychczasową współpracę. Bardzo podobała mi się praca z wami wszystkimi i atmosfera, którą wspólnie tworzyliśmy! Będę też tęsknił za naszymi przerwami kawowymi i chwilami, które spędziliśmy razem! Jeszcze raz dziękuję Wam i pozostaję w kontakcie.”

Mail z podziękowaniem za współpracę do szefa

Przykłady maila:

„Drogi Szefie,

Dziś jest mój ostatni dzień pracy i dlatego chciałbym podziękować za wszystko, co zrobił Pan dla mnie od samego początku mojej pracy w tej firmie. Dziękuję za szkolenia, porady i wskazówki, to naprawdę bardzo mi pomogło, aby stać się lepszą osobą i rozwijać zawodowo. Dziękuję za wszystko Szefie, życzę wszystkiego najlepszego i do widzenia.”

„Drogi Szefie,

Szefowie tacy jak Pan są rzadkością. Jest Pan prawdziwym profesjonalistą i najlepszym mentorem jakiego kiedykolwiek miałem okazję spotkać i dla którego miałem przyjemność pracować! Dziękuję szefie za wszystko, co zrobił Pan dla mnie. Życzę wszystkiego dobrego i do widzenia!”

Pamiętaj!

  • Zawsze dbaj o dobre kontakty.
  • Podziękuj wszystkim za współpracę i zadbaj, aby zakończenie współpracy miało pozytywny akcent.
  • Nie pal za sobą mostów – pożegnalny list nie powinien zawierać żadnych negatywnych uwag dotyczących osób, klienta lub firmy.
  • Zajmij się ostatnimi sprawami, które masz do załatwienia.

Sebastian Szymański
konsultant ds. sprzedaży, twórca bloga Sebby Sales

Polecamy

Śniadanie Liderów Sprzedaży

Najświeższe newsy w każdą środę w Twojej skrzynce za darmo!

 

Podziel się swoją opinią