Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Strefa Sprzedawcy

Wiadomości: Tematy DniaStrefa MenedżeraStrefa SprzedawcyZ rynku
12345678910...>>
 TytułDziałData

Plan działania sprzedawcy

Tym, co odróżnia świetnych sprzedawców od przeciętnych jest to, że ci pierwsi mają jasno określony plan działania, który pozwala osiągnąć zamierzony cel. W sprzedaży nie ma przypadków, dlatego jeżeli chcesz odnieść sukces musisz stale rozwijać swoje umiejętności i wypracować w sobie pewne nawyki, które będziesz stosował w praktyce.
Sprzedaż w praktyce28.10.2015

Techniki sprzedaży: częściowe zamknięcie

Zamknięcie sprzedaży to jeden z najtrudniejszych momentów dla wielu handlowców. Mimo, że ćwiczą oni pod tym kątem niezliczone techniki sprzedaży, bardzo często ich nie używają.
Sprzedaż w praktyce12.08.2015

Ile razy możesz okłamać klienta?

Jak często zdarzyło Ci się zadzwonić do klienta bez celu biznesowego? Kiedy tak naprawdę zapytałeś co u niego słychać, jak mija mu kolejny dzień w korpo? Czy gdy opowiadał o swoich dzieciach, problemach z samochodem, słuchałeś? Czy w myślach zliczałeś budżety, licząc czy starczy na premię?
Obsługa klienta12.08.2015

Kiedy najlepiej dzwonić do klientów?

Każdy z nas w ciągu dnia jest mocno zajęty, dlatego nie lubimy gdy się nam przeszkadza lub przerywa w pracy. Wywołuje to w nas gniew, irytację, a czasem złość szczególnie, gdy któryś raz z rzędu dzwoni do nas handlowiec z super promocją i nową ofertą.
Sprzedaż w praktyce15.07.2015

Jakie trzy wartości dodane w sprzedaży zapewnia spotkanie ‚face 2 face’ z potencjalnym klientem?

Nie wiem jak u Ciebie, ale ja mam wrażenie, że rynkowo dotarliśmy do czasów, w których chyba nie można już bardziej zarzucać potencjalnych klientów wirtualną sprzedażą. Mam na myśli mailingi sprzedażowe, akcje społecznościowe, interaktywne serwisy webowe, leje i strony łapiące.
Psychologia sprzedaży17.06.2015

5 prostych zasad skutecznej sprzedaży rodem z czarnego rynku

To co przeczytasz niżej stosuj wyłącznie w dobrym celu. Używanie poniższych zasad z przekonaniem może zostać wykorzystane przeciwko interesom klienta. Pamiętaj, że dobro rodzi dobro, a zło wraca ze zdwojoną siłą.
Sprzedaż w praktyce06.05.2015

Jak tworzyć prezentacje, które zachwycą publiczność?

Ekstrawertycy to osoby komunikatywne i otwarte. Mimo to, nawet ludzie z takim temperamentem musiały uczyć się sztuki prezentacji i przemówień, jeśli chciały zostać świetnymi mówcami.
Sprzedaż w praktyce16.03.2015

Negocjacje z trudnym klientem

Mapa drogowa to takie „punkty" w negocjacjach, których przekroczyć nie możesz. Wyznaczysz je przewidując symulację kosztów i zysków. Te wyliczenia musisz przedstawić kontrahentowi i rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać...
Negocjacje25.02.2015

Perfekcyjna obsługa klienta. Co to właściwie znaczy?

Kiedyś jeden z klientów z którym rozpoczynałem współpracę zapytał mnie „Co to właściwie jest ta obsługa na najwyższym światowym poziomie którą tak się szczycicie? Czy rzeczywiście odczuję jakąś różnicę pomiędzy „normalną Polską" obsługą a waszą?"
Obsługa klienta24.02.2015

Satysfakcja prowadzi do lojalności!

Obecnie wiele mówi się o tym, jak ważna jest satysfakcji Klienta. Owszem jest ważna, ale jako środek do celu, a nie cel sam w sobie. Dlaczego?
Psychologia sprzedaży30.01.2015

Dekalog dobrej relacji. 10 praw, które musisz znać chcąc dobrze sprzedawać

Wszyscy zajmujący się biznesem mówią - kluczem do sukcesu są dobre relacje. Z Klientami, co oczywiste, ale też i te wewnątrz firmy, ze współpracownikami, przełożonymi, podwładnymi, z partnerami, z dostawcami, ba - nawet z Panią, która dba o czystość biura.
Psychologia sprzedaży27.01.2015

Gdzie znaleźć klientów? U konkurencji rzecz jasna…

Zapewne słyszałeś przysłowie “każdy kij ma dwa końce” – ta mądrość ludowa jest doskonałą ilustracją triku sprzedażowego, który dziś zamierzam Tobie ujawnić.
Sprzedaż w praktyce27.01.2015

Nigdy nie odpowiadaj na niezadane pytanie

Jest taki moment w pracy każdego handlowca, kiedy już widać zbliżający się koniec sprzedaży. Jest nadzieja, że wreszcie klient powie „Tak!” i będzie można zamknąć kontrakt.
Sprzedaż w praktyce27.01.2015

Jeśli istnieje, to jaka jest recepta na skuteczną sprzedaż?

Na to pytanie pewnie każdy z nas nie raz próbował znaleźć wyczerpującą odpowiedź. Najłatwiej jest przecież dostać gotowy wzór, ciąg zawierający najlepiej podstawową matematykę, który pokaże co dodać do czego, żeby klient sam pukał, prosił i płacił.
Psychologia sprzedaży21.01.2015

Jak przekonać klientów do ceny, nie oferując zniżki?

Klienci, konsumenci i firmy, nauczyli się naciskać na zniżki. Wielu klientów automatycznie poprosi Cię o rabat, niezależnie od tego, czy cena będzie dla nich dobra, czy nie.
Sprzedaż w praktyce16.12.2014

Spotkanie sprzedażowe – pytania otwierające sprzedaż

Profesjonalni sprzedawcy, zanim wybiorą się na spotkanie z klientem, przygotowują sobie pytania, które chcą zadać. W ten sposób przez całe spotkanie sprzedażowe wiedzą o co chcą spytać i nie gubią się.
Sprzedaż w praktyce12.11.2014

Sprzedaż bezpośrednia – fakty i mity

W dobie sprzedaży utarło się wiele mitów, nastawień, sądów, opinii oraz stereotypów. Moim celem jest w niniejszym artykule ukazać i jednocześnie skonfrontować fakty i mity w sprzedaży bezpośredniej z moim ponad 12 letnim doświadczeniem w obszarze sprzedaży i obsługi klienta w B2B i B2C.
Sprzedaż w praktyce05.11.2014

Ile spotkań handlowych trzeba odbyć, aby pozyskać klienta?

W swojej praktyce zawodowej, niejednokrotnie spotkałem się z narzekaniem sprzedawców na konieczność częstego kontaktowania się z już obsługiwanymi klientami lub ewentualnie potencjalnymi.
Sprzedaż w praktyce14.10.2014
email

Jak napisać maila do klienta aby zachęcić go do współpracy

Jeśli usłyszysz w słuchawce telefonu odpowiedź podobną do tej: „Proszę przesłać swoją ofertę mailem, zaraz podam Panu adres”, są dwie rzeczy, które od razu możesz zrobić.
Obsługa klienta03.10.2014

Mail z podziękowaniem za współpracę – jak odejść z klasą?

Jeśli opuszczasz firmę w skutek niezależny od Ciebie, zmieniasz stanowisko lub miejsce pracy, ważne jest, aby poinformować wszystkich, w tym klientów, że nie będzie się już im dalej służyć. Dlatego napisanie maila pożegnalnego z podziękowaniami za współpracę jest częścią dobrej etyki pracy.
HR w Sprzedaży03.10.2014

Jak rozmawiać o wynagrodzeniu z potencjalnym pracodawcą?

Rozmowa o wynagrodzeniu za pracę podczas rozmowy kwalifikacyjnej zawsze wywołuje wiele emocji. Wymaga ona od kandydata przygotowania zarówno merytorycznego, jak i odpowiedniej postawy w trakcie właściwej rozmowy.
HR w Sprzedaży01.10.2014

Złota rybko daj się złowić, czyli REKRUTACJA handlowca

Życiorys - to twoja wizytówka, to zaproszenie do spotkania właśnie z Tobą spośród tysięcy innych kandydatów. Pierwszym etapem poszukiwań pracy jest przygotowanie atrakcyjnego CV.
HR w Sprzedaży29.09.2014

Jak zwiększyć sprzedaż?

Internet roi się od sposobów, rad i recept na zwiększenie sprzedaży. Nim jednak sięgniemy po zaawansowane i innowacyjne metody warto skupić się na podstawowych obszarach organizacji komunikacji i pracy.
Sprzedaż w praktyce29.09.2014

4 najczęstsze błędy sprzedaży

Sprzedaż jest sztuką polegającą na wzbudzeniu potrzeby posiadania danego produktu czy usługi, a co za tym idzie, oprócz zdolności interpersonalnych, komunikacyjnych, ważne jest wykorzystanie technik sprzedaży w procesie komunikacji z drugim człowiekiem.
Sprzedaż w praktyce18.09.2014

Kierownik żąda efektów - co zrobić?

Czytelnik pyta: "Zwierzchnik żąda natychmiastowego zwiększenia wydajności, grożąc, że w przeciwnym razie mnie zwolni. Często powtarza, że ludzi trzeba trzymać krótko..."
Sprzedaż w praktyce10.09.2014
12345678910...>>