Firefox Firefox - Strona startowa

Aby ustawić stronę http://www.salesnews.pl jako swoją stronę startową:

salesnews.pl Przeciągnij i upuść logo "SN" znajdujące się obok na ikonkę strony domowej (domek) na pasku Twojej przeglądarki

Potwierdź wybór klikając "Tak"

Strefa Menedżera

Wiadomości: Tematy DniaStrefa MenedżeraStrefa SprzedawcyZ rynku
12345678910...>>
 TytułDziałData

Pseudokomplementy jako forma manipulacji

„Jeden z moich współpracowników ma zwyczaj "sypania" komplementami wokół. Robi to również wobec mnie. Obsypuje mnie komplementami, pochwałami, zapewnieniami o tym, jaka jestem dobra w mojej pracy, jak mnie podziwia...
HR w Sprzedaży15.07.2015

Menedżerze, przygotuj swój zespół na porażkę

Masz świetny zespół, który osiąga założone cele, niejednokrotnie je nawet przekraczając? Zespół kreatywnych, silnych i wydaje Ci się, że zgranych osobowości, dla których nie istnieją rzeczy niemożliwe?
HR w Sprzedaży10.06.2015

Jak uodpornić swoich sprzedawców na obiekcje cenowe?

Nie ma chyba takiej branży, gdzie sprzedawcy nie musieliby borykać z obiekcjami cenowymi klientów. Prawdopodobnie każdy menedżer sprzedaży, każdego tygodnia słyszy od swoich sprzedawców, że transakcja mogłaby dojść do skutku.
Zarządzanie sprzedażą20.05.2015

Komunikacja międzypokoleniowa

Konflikty międzypokoleniowe zdarzają się wszędzie tam, gdzie ludzie w różnym wieku muszą ze sobą współpracować przy realizacji wspólnego celu. Widać to zwłaszcza wśród pracowników jednej firmy, gdzie czasem mamy do czynienia z trzema czy czterema pokoleniami.
HR w Sprzedaży23.03.2015

Zespołowy trening sprzedażowy - rola menedżera

Funkcje szkoleniowe menedżera sprzedaży, uważa się za jedne z najważniejszych, mających wpływ na wyniki podległych sprzedawców. Najbardziej wydajny jest coaching indywidualny połączony z wspólną pracą w terenie.
Zarządzanie sprzedażą10.03.2015

Wykorzystaj SWOT w analizie sprzedaży

Dobrze jest zacząć działanie od diagnozy, czyli analizy. Z wiedzą o wszystkich słabych i silnych stronach można odpowiednio zaplanować każdy ruch. Dziś przedstawimy jedno z najlepszych narzędzi - prostą i sprawdzoną technikę SWOT.
Zarządzanie sprzedażą09.03.2015

Wybierz właściwy wzrost - ekstensywny lub intensywny

Sprzedaż może rosnąć na dwa sposoby - ekstensywnie albo intensywnie. Czasem będą one funkcjonować równolegle, obok siebie, czasem trzeba się będzie zdecydować na jeden znich. Warto wiedzieć jak dokonać dobrego wyboru!
Zarządzanie sprzedażą09.03.2015

Jak sprawić, że sprzedawcy pokochają system CRM?

Każdy, kto spędził choć trochę czasu w dziale sprzedaży, spotkał się z firmowym systemem CRM. Większość sprzedawców jednak na niego narzeka, nie lubi go, a wręcz nienawidzi z kilku typowych i przewidywalnych przyczyn.
Zarządzanie sprzedażą17.02.2015

Indywidualny audyt sprzedawcy

Niezależnie od ocen menedżera sprzedaży, co do jakości pracy sprzedawcy, jego wyników i rozwoju kariery zawodowej, warto namówić podwładnych do przeprowadzenia własnego audytu sprzedażowego.
Zarządzanie sprzedażą04.02.2015

Wsparcie komunikacyjne sprzedawców

Nie jest dla nikogo tajemnicą, kto zawodowo zajmuje się sprzedażą, jak wielkie znaczenie niosą w sobie emocje, które pojawiają się podczas spotkań z klientami. Dla menedżera sprzedaży, klientami są jego podwładni sprzedawcy.
Psychologia sprzedaży12.01.2015

Planowanie sprzedaży: jak napisać plan sprzedaży?

Przedsiębiorcy, właściciele firm i osoby odpowiedzialne za wyniki sprzedaży i zarządzanie budżetem marketingowym powinni tworzyć plany sprzedaży aby podejmować dobre decyzje sprzedażowe, postawić na właściwie produkty i grupy docelowe.
Zarządzanie sprzedażą07.01.2015

Managerowie powinni uczyć się motywowania - jak stworzyć efektywny system motywacji sprzedaży w sektorze MŚP?

Jak ważna jest motywacja wie każdy, kto na co dzień podejmuje wyzwania osobiste i zawodowe. Wiadomo także, jak trudno jest się zmotywować.
HR w Sprzedaży29.12.2014

Skuteczna kwalifikacja klientów

Dbanie o interes klienta to hasło klucz do sukcesu na obecnym rynku. Klienci oczekują korzyści, jakkolwiek byłaby ona zdefiniowana.
Zarządzanie sprzedażą09.12.2014

Bardzo subiektywne cięcie kosztów w dziale sprzedaży

Ciężko jest co roku mieć kolejne wzrosty sprzedaży. Czasem sytuacja zmusza menedżera aby zastanowić się nad zoptymalizowaniem kosztów swojego działu handlowego. Jak to zrobić, aby po takich cięciach dział był nadal efektywny: aby utrzymać, bądź zwiększyć przychody?
Zarządzanie sprzedażą24.11.2014

Jak odnieść sukces w negocjacjach?

Negocjacje to nieodłączny element prowadzenia biznesu – niezależnie czy mówimy o jednoosobowym przedsiębiorstwie czy wielkiej, międzynarodowej korporacji.
Negocjacje24.11.2014

Zarządzanie talentami w firmie

Zarządzając Talentami mamy możliwość skonstruowania sensownego planu sukcesji, który w aspekcie zmiany jest gotów do użycia i zapewnia ciągłość zarządzania z przewidywalną jakością.
HR w Sprzedaży21.11.2014

Raporty menedżera sprzedaży

Każdy menedżer sprzedaży, który pragnie mieć dostęp do prawdziwej informacji, wymaga od swoich podwładnych raportów na temat ich działalności w określonym przedziale czasu.
Zarządzanie sprzedażą19.11.2014

Bardzo subiektywne cięcie kosztów w dziale sprzedaży

Ciężko jest co roku mieć kolejne wzrosty sprzedaży. Czasem sytuacja zmusza menedżera aby zastanowić się nad zoptymalizowaniem kosztów swojego działu handlowego.
Zarządzanie sprzedażą27.10.2014

5 strategii jakie wykorzystujemy do rozwiązywania konfliktów

O konflikcie ciąg dalszy. W poprzednim artykule pisałam skąd może brać się konflikt i jakie są jego rodzaje. Dziś, co nieco o tym, jak można do konfliktu podchodzić. Każdy z nas ma swój ulubiony sposób.
HR w Sprzedaży21.10.2014

Dobry handlowiec towarem deficytowym – jak dotrzeć do najlepszych?

"Kup Pan cegłę!" to znany cytat z filmu "Ewa chce spać", który świetnie ilustruje dzisiejszą sytuację na rynku handlowców - rynku, na którym trzeba za wszelką cenę sprzedać produkt lub usługę, co nie każdy potrafi.
HR w Sprzedaży15.09.2014

Etyka w pracy sprzedawcy – rola menedżera

Temat etyki w sprzedaży jest bardzo złożony. Nie zmienia to faktu, że albo się postępuje etycznie albo nie. Nie można być trochę etycznym, mniej etycznym, prawie etycznym, co sugeruje wielu autorów wypowiedzi. To tak, jak z uczciwością.
Psychologia sprzedaży09.09.2014

Motywacja jako narzędzie inspiracji w rękach Szefa

Motywacja - stan gotowości do podjęcia działania. Pojęcie motywacji ma również wiele definicji w zależności od dziedziny życia w jakiej chcemy ją stosować. Zarządzenie, ekonomia, psychologia, etc.
HR w Sprzedaży08.08.2014

Spotkania zespołu sprzedażowego

Menedżer prowadzący zespół sprzedaży, niezależnie od jego wielkości, jest odpowiedzialny za przygotowanie i profesjonalne prowadzenie okresowych spotkań, dotyczących spraw bieżących, jak i wynikających z przyjętego systemu zarządzania.
HR w Sprzedaży04.08.2014

Znienawidzony CRM – komu ma służyć?

Pierwsze skojarzenie CRM - to narzędzie do karania handlowców. Karania i ewentualnie chwalenia, bo Polacy raczej chwalący się nie są
Zarządzanie sprzedażą28.07.2014

Zarządzanie obszarem sprzedażowym

W biznesie sprzedażowym istnieją dwa podejścia do potencjalnych klientów. Albo sprzedawcy mają przypisanych, zdefiniowanych klientów docelowych, podzielonych np. ze względu na lokalizację, wielkość, specjalizację, dochodowość itp., albo działają na własną rękę.
Zarządzanie sprzedażą22.07.2014
12345678910...>>